Právě hraje:
Bude hrát:

Počet hlasů: 434
 
 
MIŠÍK SLAVÍ SEDM DESETILETÍ
Tenhle českej bard je tu s náma už 70. rok. Tak si dáme jeho rock 8.3. na RockRadiu celý den jako na dlani.

Český muzikant, zpěvák, kytarista a zakladatel rockové skupiny Etc...Vladimír Mišík se narodil  8. března 1947 v Praze. Už na učilišti založil kapelu Uragán, ve které hrál na bicí. Po škole se skupina rozpadla a Mišík se dostal do kapely Komety, kde se seznámil s Radimem Hladíkem, se kterým poté odešel do skupiny Fontána (později The Matadors). Po vojně zpíval v orchestru Karla Duby a pak založil kapelu New Force, která se ale v roce 1968 rozpadla. Krátkou dobu pak hrál na kytaru v George and Beatovens.

 

 

 

Ještě v roce 1968 ale s Radimem Hladíkem založil kapelu The Special Blue Effect (později Blue Effect). Do svého odchodu v roce 1970 stihl s kapelou nazpívat album Meditace, EP a dva singly. Pak zpíval ve Flamengu, ale kapela se rozpadla ještě před vydáním jediné desky Kuře v hodinkách a Mišík založil kapelu Formace Nova a krátkou dobu zpíval v Energitu Luboše Andršta. V roce 1974 založil kapelu Etc..., se kterou hraje s krátkými přestávkami dodnes.

 

 

V roce 1982 bylo Vladimíru Mišíkovi zakázáno koncertování, o dva roky později směl velmi omezeně vystupovat s akustickým programem, v roce 1985 už opět hrál s novou sestavou Etc… V roce 1990 byl na dva roky zvolený do poslanecké sněmovny České národní rady za Občanské fórum. V roce 1999 vyšla v nakladatelství Petrov kniha Vladimír Mišík - letní rozhovory s Ondřejem Bezrem.

(miš)

RockRadio - Rock je slušná muzika!

#‎RockJeSlusnaMuzika‬
 


 PODÍVEJ SE TAKÉ NA...

Nasaďte si MASCARU
Stýská se vám po lesku drahokamů, sametu, kočárů a křišťálových...
Oslavujte se SANTANOU
Ve středu neváhejte a využijte místo v první řadě, který vám jako...