Právě hraje:
Bude hrát:

Počet hlasů: 435
 
 
OSLAVTE S NÁMI DIA
Ronnie James Dio by v pondělí 10. července oslavil 75. narozeniny. Tak si tuhle metalovou legendu připomeneme v den jeho nedožitých 75. narozenin celý den.

Ronnie James Dio se narodil jako Ronald James Padavona 10. července 1942 v Portsmouth v New Hampshire v USA. Americký metalový zpěvák italského původu je známý hlavně svým působením ve skupinách Black Sabbath, Rainbow, Elf a svou vlastní skupinou Dio. Jeho dalším projektem je organizace Hear 'n Aid. Je považován za jednoho z nejschopnějších a technicky nejnadanějších heavymetalových zpěváků všech dob. Proslulý silným hlasem a zpopularizováním znamení „rohů ďáblových“ v metalové kultuře.

 

 

 

Do Black Sabbath přišel v roce 1979, po odchodu Ozzy Osbournea. Jeho první album s kapelou bylo Heaven and Hell z roku 1980. Ze skupiny v roce 1982 odešel a s ním i bubeník Vinny Appice. V roce 1991 se na krátkou dobu ke skupině znovu vrátil aby nahrál pravděpodobně nejtvrdší album „Dehumanizer“. Po odchodu z Black Sabbath založil spolu s Vinny Appicem a Jimmy Bainem skupinu Dio, se kterou hrál, s přestávkou, kdy se vrátil do Black Sabbath, až do své smrti v květnu 2010.

 

 

Před smrtí byl zapojený do projektu se členy Black Sabbath (Tony Iommi, Geezer Butler a Vinny Appice), kteří vystupovali pod názvem Heaven and Hell. Vystupoval například ve filmu „Tenacious D The Pick of Destiny“, kde hrál sebe samého - metalového boha, k němuž se hlavní hrdina modlil. Ronnie zemřel 16. května 2010 na rakovinu žaludku. Na Festivalu Masters of Rock 2010 ve Vizovicích byla po něm na jeho počest pojmenované hlavní pódium.

(miš)

RockRadio - rock je slušná muzika!


 PODÍVEJ SE TAKÉ NA...

Nasaďte si MASCARU
Stýská se vám po lesku drahokamů, sametu, kočárů a křišťálových...
Oslavujte se SANTANOU
Ve středu neváhejte a využijte místo v první řadě, který vám jako...