Právě hraje:
Bude hrát:

Počet hlasů: 83
 
 
DOMÁCÍ DEVADESÁTKY V ROCKOVÝM REFERENDU
Vyberte si rockový album podle svýho vkusu. Záleží jen na vašem hlasu, jestli v sobotu večer na RockRadiu zazní DAVID KOLLER, HUDBA PRAHA nebo VILÉM ČOK.
Stačí kliknout a těšit se na sobotu. Hlasování najdete vedle článku. A když dáte o hlasování vědět i kámošům a kolegům, pak bude mít váš výběr větší šanci na úspěch!
Rockový referendum - Na vašem hlasu záleží!

O vaši přízeň bojujou následující slušný desky:

DAVID KOLLER 1993

 

Po desce „In the sky“ a úspěšným živým dvoj albu „Lucie Live“ si pánové ve dvojicích dopřáli pauzu. Na jedné straně Kodym a P.B.CH pokračovali v tvorbě renomé kapely Wanastowi Vjecy a na straně druhé Michal Dvořák přiložil ruku k dílu na první solové desce Davida Kollera. Nutno říct, že se jak Wanastowi Vjecy tak sólovka Kollera od počinů Lucie mnoho nelišily a celkem zajímavě ukazují pozici jednotlivých dvojic, jakou v kapele zastávají. Kollerova sólovka spíš připomíná první desku Lucie, přičemž druhé album „In the sky“ zase razí cestu desce „Lži sex a prachy od Wanastowek. David Koller z tohoto svého debutu těží dodnes a to hlavně hitem „Chci zas v tobě spát“, který pro něj napsal Oskar Petr.


HUDBA PRAHA 1993 – Maelstrom

 

Hudba Praha je pokračováním kapely Jasná Páka vzniklé v roce 1981 kolem kytaristy a song-writera Michala Ambrože a tehdejšího frontmana, akademického malíře Vladimíra „Dády“ Albrechta. Během druhé poloviny osmdesátých let se Hudba Praha stala jednou z nejoblíbenějších pražských klubových kapel.  V roce 1993 vyšlo kapele už druhé album s názvem Maelstrom. Další léta se vedly ve znamení stále většího provázání Hudby Praha a Jasný Páky a přesto, že některá alba vyšla pod oběma názvy, převáženě živá, studiových desek má na svém kontě Hudba Praha celkem pět.


VILÉM ČOK 1993 - 12 Fláků

 

V roce 1978 založil Vilém Čok pražské punkové trio Zikkurat, než v únoru 1981 uskutečnil svůj životní přestup do legendárního Pražského Výběru. Po zákazu Pražského Výběru v roce 1983 hrál se skupinou Moped. V roce 1986 zase začal koncertovat s Výběrem a byl hostujícím zpěvákem a baskytaristou skupiny Stromboli, kterou založil kytarista Výběru Michal Pavlíček (Vilém složil text a nazpíval píseň „Ó hory“). Na konci 80. let založil skupinu Nová Růže. Po jejím rozpadu vytvořil skupinu Delirium tremens. Se kterou natočil I desku “12 Fláků”, která pokračuje v duchu debutu “Derilium Tremens”.


(miš/kad)

RockRadio - rock je slušná muzika!

‬#‎RockJeSlusnaMuzika‬
 


 PODÍVEJ SE TAKÉ NA...

Poznejte CLADIA BENOTTA
Stýská se vám po lesku drahokamů, sametu, kočárů a křišťálových...
Ožijte dvakrát s ANNIHILATOREM
Středa, slušný muziky je třeba. Jestli nevíte, kde ji najít,...